۰۵ آذر ۹۷ ، ساعت ۱۱:۵۵
آبفای خوزستان مقصر آلودگی کارون و بهمنشیر
کد خبر : 13287۰۶ | در تاريخ : مرداد ۶, ۱۳۹۷ | ساعت : ۴:۵۴ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

سال هاست که کارشناسان می گویند نباید فاضلاب کلان شهر اهواز به کارون سرازیر بشود اما در کمال ناباوری هیچ عکس العملی از سوی سردمداران این سازمان هزار توی هزار صورت نمی گیرد.

آبفای خوزستان قاعدتا آقا بالاسر آبفای اهواز است ولی آیا در ابفای اهواز ؛ مدیریت هوشمند و دلسوز حاکمیت دارد؟

فردوس کریمی کمتر از ۱۵ سال است به استخدام آبفا درآمده است. جوان نیست و سنی نزدیک به ۶۰ سال دارد! و این در حالی است که تا پیش از اینها او را بعنوان مجری پروژه خط غدیر می شناختیم. قبل تر از آن هم شهردار مسجدسلیمان بوده و ایضا دستی در پروژه های عظیم چندین سد داشته است.

در این یادداشت می خواهیم بگوییم که آبفای خوزستان و به تبع آن اهواز بنا به بی توجهی و روان نمودن فاضلاب شهری و ایضا صنعتی اهواز بزرگ به کارون علنا و عملا بزرگترین جفا را درحق مردم شهرهای پایین دست نظیر شادگان ؛ خرمشهر و آبادان روا داشته اند.

آیا این جنایت آشکار قابل پیگیری نیست و یا استاندار محترم اغماض کردن را پیشه کرده است؟

چگونه است که همین وضعیت در آبفای آبادان و خرمشهر هم مشاهده می شود؟ آیا برای سازمان آبفای خوزستان بعنوان بهره بردار ؛ آلوده سازی آب رودخانه ها ؛  اهمیتی ندارد؟

از کنشگران و مطالبه گران می خواهیم که مدارک تحصیلی و تخصصی حضرات آبفای خوزستان را بررسی کنید تا پی به واقعیات تلخی ببرید.چگونه می شود فردی با مدرک کاردانی عمران سر از ریاست آبفای اهواز در می آورد و بعدا به توصیه دوستانش مدرک کارشناسی و ارشدش را می گیرد تا مسیر رشد پیچک وارش تداوم یابد؟

و سخنی داریم با مدیریت محترم آبفای خوزستان و آن بررسی دقیق سوابق افرادی است که طی چند ماه گذشته توسط فردوس کریمی به کار گماشته شده اند.آیا مسئول امور قراردادهای آبفای اهواز درست انتخاب شده است؟ آیا مدرک و تجارب این فرد متناسب با این پست هست؟ آیا دریافتی این فرد همتراز با همکاران ۵ ماه استخدام شده است؟!

بیاییم رانت و لابی و لابی گری را در نطفه خفه کنیم.آقای یوسفی نماینده ی محترم اهواز ؛ کریمی را بخوبی می شناسد . آقای شریعتی استاندار محترم نیز ایشان را بخوبی می شناسد. حتی حجت الاسلام حاجتی امام جمعه موقت اهواز نیز از مسجد سلیمان با ایشان آشنایی کامل و وافی دارد.

ما نشانی های لازم را دادیم تا بدانید اهالی شادگان ؛ خرمشهر و آبادان بیش از این تحمل سرازیر شدن فاضلاب کلان شهر اهواز به کارون و بهمنشیر را ندارند.

منبع اصلی آب شرب آبادان و خرمشهر ؛ رودخانه های بهمنشیر و کارون است و لوله کشی آب از دوردست ها برای این سه شهر صرفا درمان مقطعی است چرا که در صورت شکسته شدن این لوله ی چند صد کیلومتری همان خواهد شد که چندی پیش رخ داد.

آبفای خوزستان و اهواز حق ندارد منشاء حیات شهرهای شادگان؛خرمشهر و آبادان را آلوده کند. آبفای خرمشهرو آبادان نیز باید دست از سرازیر نمودن فاضلاب شهری و صنعتی این دو شهر به کارون و بهمنشیر بردارد. نخلستان های ما با فاضلاب سیراب نمی شوند این را بفهمید آقایان!!!

سخن آخر ما با ۵ نماینده ی شادگان ؛ خرمشهر و آبادان است. دست از سیاسی کاری بردارید و به وظیفه اصلی خود یعنی صیانت از حقوق مردم حوزه انتخابیه خود بپردازید. اینقدر بدنبال حمایت های کورکورانه و انتصاب های شائبه دار نباشید که نتیجه اش همان می شود که امروز مردم منطقه از شما گلایه های بسیار دارند.گلایه هایی که به تدریج تبدیل به نفرت خواهد شد.