۱۹ مهر ۹۸ ، ساعت ۱۰:۲۶
آبفای آبادان استراتژی دارد ؛ برنامه هم دارد ؛ اما فقط روی کاغذ
کد خبر : 13764۱۹ | در تاريخ : مهر ۱۹, ۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۱۶ ب.ظ
نسخه چاپی نسخه چاپی

آبفای آبادان فاقد توان مالی است و این اداره هم مثل شهرداری و دیگر سازمان های خدماتی در صورت نبود پول و اعتبار ؛ هر چقدر هم کار بلد باشند باز هم در دادن خدمات به مردم عاجزند.

کیفیت آب آبادان ؛ فقط شیرین است و بس.

آب آبادان از نظر کیفی در پایین ترین استانداردهای قابل قبول کشورمان  قرار دارد و اگر نتایج واقعی پایش آزمایشگاهی اطلاع رسانی می شود ؛ مردم در استفاده از این آب تجدید نظر خواهند کرد بطوری که حتی تصفیه آب بوسیله ی تصفیه کن های خانگی نیز توصیه نمی شود.

با نگاهی به بخش های متعدد و متنوعی که در چارت سازمانی آبفا مشغول به کار هستند علی القاعده باید انتظار داشت که خدمات بهتری از این اداره به مردم ارائه بشود اما چرا در عمل چنین نیست؟

چرا آبفای آبادان در ترمیم شکستگی های خطوط آب و فاضلاب ناتوان نشان می دهد؟

چرا آبفای آبادان در انتقال آب شرب مناسب از تصفیه خانه ها تا مصرف کنندگان ناتوان است؟

شاید همین دو پرسش ؛ کافی باشد تا کیفیت خدمات این اداره را بررسی کنیم.

آبفای آبادان از نظر جذب اعتباربنا به اظهارات مسوولان آن ؛ با عنایت به پروژه های تعریف شده و مصوب ؛ در وضعیت خوبی بسر می برد اما اینکه این حجم پروژه ها تا به امروز چقدر در کیفیت آب و نیز رضایت شهروندان از خدمات فنی آبفا موثر بوده است خود حکایتی دیگر است.

تا مادامی که آبفا و مدیریت آن ؛ مردم را غریبه فرض کنند و واقعیت های آب را به مردم نگویند نمی توان انتظار داشت که مردم نگاه خوشی به این تشکیلات ناآشنا و پوشیده در انواع لفاف های ضخیم و ناپیدا داشته باشند.

چرا آبفای آبادان برای کاهش نگاه منفی مردم به خود از مردم برای بازدید از تاسیسات و روند تصفیه آب در این شهر دعوت بعمل نمی آورد؟

آبفای آبادان برای ترمیم یک شکستگی ساده و کوچک ؛ چابک نیست و دلیل آن را هیچ وقت به مردم نمی گویند.

آبفای آبادان برای رفع گرفتگی های فاضلاب معابر و کوچه ها ؛ از وسایل ابتدایی استفاده می کند و هیچ وقت نمی گوید که دلیل این امر چیست.

 

گروه اروندپرس